poniedziałek, 11 stycznia 2010

Lokata

Witam!
Założyłem lokatę w Open Finance na oprocentowanie brutto 6%. netto wynosi ona 5,65% co jest na dzień dzisiejszy najlepszą ofertą lokaty na rynku. Wpłaciłem 3 tys zł, na 3 miesiące co skutkuje tym że odsetki będą wynosic po tym okresie 42,5 zł.
W razie zerwania umowy przedwcześnie nie tracę całych odsetek a tylko 30 %, nie ma podatku belki a kapitalizacja jest odkładana codziennie:)
Nie jest to dużo i nie jest to mało. Dostaje za nic nierobienie 42zł. Teraz pieniądze pracują na mnie a nie ja na nie:).
+ 42,50 zł !!!

2 komentarze:

  1. Ja założyłem dodatkowe konto w obcym banku z rachunkiem oszczędnościowym zrezygnowałem z karty więc mam całkowicie za darmo oprocentowanie 5,05% kapitalizacja dzienna i nie zamrażam pieniędzy na jakikolwiek okres czasu(przelewy gratis- jak narazie) jedyny warunek to musze tam przelewać 800 zł w miesiącu ale moge je odrazu przelać gdzie indziej :) a te 800 zł, co dla mnie nie jest mało będzie dodatkową mobilizacją żeby (najpierw płacić sobie;). A jak zmienią warunki to poszukam innego banku. W sumie mam konta w trzech bankach za które nie płace a nawet "zarabiam";p bo z jednej z kart dostaje 1% zwrotu od wykonanych tranzakcji jakieś 14zł miesięcznie(a raczej 0,9% po odliczeniu podatku).
    Pozdrawiam KK

    OdpowiedzUsuń
  2. To był całkiem ładny zarobek... Teraz takich lokat nie ma.

    OdpowiedzUsuń