piątek, 1 stycznia 2010

Ach te noworoczne postanowienia....

"Silna wola nie jest naszą mocną stroną.

Z ostatnich badań wynika, że do wypełnienia noworocznych postanowień zobowiązało się w tym roku 28 mln dorosłych Brytyjczyków. Jednak 7 mln z nich powróci do starych nawyków już po tygodniu.

Najczęściej badani zobowiązywali się do dbania o własne zdrowie
i oszczędzania pieniędzy
- wynika z sondażu firmy
Nicotinell.

Jednak ponad 30 proc. palaczy nie wytrzyma bez papierosa dłużej niż dwie doby. Podobnie zachowują się także miłośnicy czekoladek.

Z badań wynika również, że 10 proc. postanowień łamanych jest w czasie krótszym niż dwa dni, a jedynie około 30 proc. dorosłych wypełnia je przez cały rok.

W tym roku 28 proc. Brytyjczyków obiecało sobie, że będzie częściej chodzić na siłownie, 20 proc. chce przejść na dietę, a 16 proc. zamierza rzucić palenie - pokazują badania.

6 proc. chce także pić mniej alkoholu, a 5 proc. jeść mniej czekolady."

żródło: www.sfora.pl


Tak więc apeluje: jeśli postanawiamy coś sobie- wytrwajmy w tym chociaż 2 miesiące, nie mniej- będzie skutkowało to tym że chociaż poczujemy jak by to było gdy spełnimy w pełni nasz noworoczny warunek. Powiem wam Warto!!!

Moim noworocznym postanowieniem jest: spłacenie długu który oddala mnie od mojego celu, oraz pierwszy mały kroczek ku pierwszemu stopniowi na tych krętych schodach bogactwa: tzn 5 tys zł w ciągu 4 miesięcy- ale uwaga!! NIE ZAROBIONYCH JAKĄKOLWIEK PRACĄ NA JEDNYM STANOWISKU NIŻ 1 DZIEŃ- W skrócie 10 tys bez ciepłej posadki na etacie. Tylko moja kreatywność, handlowanie i działanie!!
Niech ktoś tak spróbuje zarobić pieniądze- gwarantuje że polegnie 90% osób.

Przypominam 5 tys zł w 4 mieś. daje nam 1250zł na miesiąc- co jest przecież wynagrodzeniem netto większości osób pracujących na etacie w Polsce, oni poświęcają 8h dziennie ze swojego życia żeby zarobić te pieniądze! Zobaczymy ile mnie to zajmie, choć nie ukrywam obawiam się trochę tej kwoty, tyle to swoich pieniędzy nie miałem jeszcze- wyzwanie prawdziwe, będzie trudno ale...
Uda się.

1 komentarz:

  1. 5 tys. to nie są duże pieniądze, ale znowu nie tak łatwo jest je zarobić. W 4 miesiące? Pewnie, że można. Pytanie tylko co mielibyśmy robić. Jeżeli ktoś jednak ma pracę na etacie, to trudno mu jest znaleźć pracę dodatkową i zarobić takie pieniądze. I to już jest dużo.

    OdpowiedzUsuń