niedziela, 13 czerwca 2010

"BZ WBK upolował 144 tys. klientów"Zainteresował mnie artykuł zamieszczony na www.interia.pl w którym opisywana jest liczba "upolowanych" klientów na konta w WBK.
Z artykułu wynika iż jest to niewątpliwy sukces banku, ponieważ w tym roku od marca do maja zostało założone 144 tys kont osobistych. Podobno jest to dwukrotny wzrost w stosunku do poprzedniego roku, oraz 70% osób które teraz założyło konta posiada wpływy miesięczne w wys. 1000zł.
Link do artykułu poniżej:
biznes.interia.pl


To ja się teraz pytam ile z tego wszystkiego jest osób takich jak ja? Czyli tych którzy założyli konta dla zysku? Mnie się wydaje że dość sporo. te 70% osób które mają wpływy 1000 zł miesięcznie nie jest tylko i wyłącznie kontami osobistymi które są po to by być. Przecież ja też muszę mieć takie wpływy- i rzecz jasna inni podobni do mnie- także.
Na pewno za 3-4 miesiące dowiemy się ile jest tak naprawdę prawdziwych kont osobistych, a co za tym idzie czy WBK naprawdę osiągnęło taki spektakularny sukces. Gorzej będzie gdy wyjdzie na to że z tej dodatkowej połowy wyjdzie tak naprawdę ok 30-40% więcej kont.
Oczywiście nie wydaje mi się żeby wtedy na interi.pl czy gdziekolwiek indziej napisano kolejne już prawdziwe statystyki założonych kont w WBK.

Natomiast dla mnie najważniejsze jest to że na WBK zarobię:)

2 komentarze:

  1. No to ładnie. Wydali prawie 14,5 mln zł na samych klientów.

    OdpowiedzUsuń