poniedziałek, 30 sierpnia 2010

"Życie jest ciężkie, życie jest trudne"Chyba każdy z nas słyszy od innych towarzyszy godziny, dnia, życia pewne narzekania. Jest ich wiele, tak wiele jak dużo jest aspektów życia. Ale oczywiście ludzie w tej całej konkluzji na temat życia i problemów do stwierdzenia że przecież to życie jest ciężkie i to ono jest trudne, skomplikowane. O ironio! Jak mnie takie myślenie wkurza! Nie wiem czy mam rację ale niejednokrotnie moja teoria okazało się prawdą. Miała magię i urzeczywistniła się w realnym świecie. Otóż jak można mówić że życie jest ciężkie? że życie jest trudne, niesprawiedliwe i ogólnie do dupy? Że źródłem naszych kłopotów jest jakaś niewidzialna siła która niejednokrotnie wgniata nas w ziemię rzeczywistości która i tak nadaje się tylko do podtarcia tyłka? Jak dla mnie te oszczerstwa pod adresem życia są nie do zniesienia.
Co nie udało Ci się? spadłeś z wysokiego progu i tyłek boli? OK. Rozbiłeś się autem? OK. Biznes się nie udał? OK...

Tak więc o co chodzi? Pomyśl. Zamknij na chwilę oczy (naprawdę!i tak nikt nie widzi- nie ma się czego wstydzić) Wyobraź sobie twój ostatni problem, przez który stwierdziłeś że jednak życie jest trudne i ciężkie. Widzisz to? Teraz? I odpowiedz sobie na to jakże ważne pytanie: Jak myślisz kto jest prowodyrem tego całego zajścia. tego że uważasz jakoby cały świat był do dupy? odpowiedź brzmi: LUDZIE. To przez nich wiele rzeczy się komplikuje, nie przez życie. Samo w sobie Życie jest proste, gra się w nie według tych samych zasad co 2000 lat temu. Tylko okoliczności się zmieniają, ludzie się zmieniają. Życie pozostaje bez zmian. Jak to powiesz? Przecież nie mamy jak zmienić tego życia! żadnego wpływu na niego nie ma!Co dopiero na innych ludzi! Hm... Nieprawda- zacznij od samego siebie. Ilekroć sam sobie szczeliłeś gola między nogi? Powiedziałeś nie da się, za trudne to jest, nie ma po co, po co się męczyć, i tak z tego nic nie będzie? itd? To właśnie jest twoja decyzja jako człowieka. Nie mieszaj do tego życia. W tych przypadkach to ty spieprzyłeś sytuację, nie życie. Ilekroć ludzie się kłócą, coś nie wychodzi innym, nie udaje się w sądzie, w urzędzie, w biznesie... To jest sprawka ludzi nie życia. My jesteśmy kowalami swojego losu. Nie życie. To inni nas rozliczają z tego co my zrobimy a nie tak naprawdę my. Ale wszystko to zgotowali Ludzie Ludziom. Życie nie ma z tym nic wspólnego.

Dlatego zawsze jak słyszę że ktoś ma problemy i mówi że życie jest ciężki i trudne, odpowiadam sobie w myślach: " Nieprawda, Chłopie nie widzisz tego że Życie nie ma nic wspólnego z problemami? Życie po prostu jest. To ludzie stwarzają między sobą problemy a później one wychodzą na światło dzienne. Życie to nie problem. To tylko środowisko dla naszej egzystencji". Ja w to wierzę. Wierzę w to że to jednak ludzie tworzą problemy wokół siebie, a później obwiniają kogoś innego, najczęściej właśnie poprzez " życie jest trudne, nie będzie cię rozpieszczać, więc uważaj i zapierdalaj jak możesz bo i tak kiedyś będzie źle i możesz się nie podnieść".

Pamiętaj czytelniku. Życie jest jakie jest, to tylko słoik w którym my żyjemy. Powietrze którym oddychamy to jest to co zrobimy, jeśli będzie coraz więcej jadu, trucizny, oczernień, winy to powietrza będzie coraz mniej a my się podusimy. Jak widać słoik- życie, jest jakie jest- od tysięcy lat podobne, tylko my się zmieniamy, powietrze się zmienia, jeśli tego nie zrozumiemy że to ludzie stwarzają problemy zawsze znajdziemy kozła ofiarnego naszego niepowodzenia w życiu myśląc na starość jak by to było gdybym ruszył jednak dupę i zrobił odwrotnie do tego jak się potoczyło.

Dziękuję.

Oby jak najmniej ludzi którzy obwiniają życie za swoje niepowodzenia. Oby wreszcie pomyśleli że problemy to my- Populacja, że to my stwarzamy, kreujemy, obwiniamy. To my jesteśmy życiem. Więc od nas zależy jakie ono będzie.

2 komentarze:

  1. Też chcę coś przekazać osoba, którzy myślą, że życie jest do dupy:

    Wstajesz rano patrzysz za okno i to tylko od Ciebie zależy czy dzisiejszy dzień jest do dupy czy jest super, trochę motywacji i zamiast przysłowia " gdyby mi się tak chciało jak mi się nie chce " to wstaw uśmiech na twarz i zobacz, jakie życie jest piękne!
    Zerknij na swoją nogę i ciesz się, że ją masz, zerknij na swoją rękę i się ciesz z życia, bo ktoś, kto jest niepełnosprawny potrafi czasami bardziej optymistycznie patrzeć na świat i jeśli nadal chcesz widzieć szklankę w połowie pustą spróbuj popatrzeć na nią jak w połowie pełną a na pewno Ci się uda.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko fajnie tylko powiedz to np. ludziom co mają fobię społeczną :)

    OdpowiedzUsuń