sobota, 21 sierpnia 2010

Nowy projekt?Ostatnio wpadłem na nowy pomysł (w sumie przez przypadek po obejrzeniu w TV materiału o second- handach) na projekt. Mianowicie plan jest taki iż będę (nie codziennie) odwiedzał Lumpeksy w poszukiwaniu ciuchów markowych produkcji. Po prostu metki D&G, Nike, Adidas, Next, Diverse, CK i wiele innych. Przede wszystkim wszystko zależy od mojej pierwszej aukcji. Czyli dokładnie za ile pójdą ciuchy. Za ubrania łącznie zapłaciłem 90zł. Do tego koszty aukcji- ok 17zł. Razem jest tego 107zł. Z tego wynika żebym w ogóle myślał o tego typy działalności aukcja musi osiągnąć równowartość ok 180-190zł. Niestety tak się złożyło iż koniec aukcji nie jest zbyt trafnym szczałem. Niedziela 22.40- normalni ludzie kładą się spać przed pracą.

Link do aukcji:

Aukcja na allegro


Tak więc podsumowując wszystko zależy od ceny którą osiągnie aukcja. Nie ukrywam że chciałbym by była ona jak najwyższa i osiągnęła zamierzony pułap. Rozwiązało by to problem braku pomysłów na projekty.

Poza tym mam w głowie od października- listopada pomysł na mały biznes. Bardziej na etat dla samego siebie. Ale do tego potrzeba mi gotówki. Jak dla mnei dużej więc trzeba działać.

Pozdrawiam!

4 komentarze:

 1. O ile opis aukcji z klockami lego był lekko "przekolorowany", to opis tej tej dotyczącej ciuchów jest wg mnie przesadą. Dla mnie dobry sprzedawca to uczciwy sprzedawca - jeśli nawet ta aukcja wypali to jak będziesz sprzedawał większą ilość ciuchów? Wszystkie "przywoziła ci ciocia"?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Marcinem że opis ciężko przełknąć, bo to jest już praktycznie kłamanie w żywe oczy.

  A co do spraw technicznej, jeżeli masz taki nietypowy koniec aukcji to warto zareklamować snajpera. Aplikacja umożliwiająca licytacje tuż przed końcem aukcji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Również przeczytałem treść aukcji i to co tam zobaczyłem trochę mnie zszokowało. Myślę, że przekroczyłeś już granicę kiedy naginasz prawdę, teraz znalazłeś się już po drugiej stronie. Trochę to smutne, bo myślałem, że będziesz jednym z tych młodych biznesmenów, którzy stawiają sobie dobro klienta za najwyższy priorytet, co oznacza, że nie opowiadają mu bajek byle tylko sprzedać swój towar. Według mnie zarabianie pieniędzy oszukując kogoś jest bardzo proste, ale przecież nie tędy droga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż, reklamowanie na blogu łamania prawa nie jest moim zdaniem najrozsądniejszym pomysłem.
  Przede wszystkim jeśli kupujesz towar z zamiarem odsprzedania z zyskiem to powinieneś od tego zapłacić podatek - przy czym kwota zarobku ma niewielkie znaczenie. A zawsze może się trafić ktoś "życzliwy" kto dla zasady doniesie do US. Kolejna sprawa to kradzież logo. Logo jest prawnie chronione, nie możesz go wrzucać na swoją stronę czy aukcję bez zgody właściciela. Podsumowując: pomysł kiepski, szukaj innej drogi na zarabianie kasy, bo tak możesz więcej stracić niż zyskać.

  OdpowiedzUsuń