poniedziałek, 5 kwietnia 2010

Fragment pewnego komiksu.

Witam
Poniżej przedstawię fragmenty pewnego pouczającego komiksu który traktuje o pracy, wolności finansowej, ciekawym życiu i motywacji. Wbrew utartym opiniom nie wszystkie komiksy są dla dzieci i młodzieży, ten który przeczytałem jest skierowany do starszych osób. Jest to inna forma przekazu informacji zastosowana przez autora komiksu i książek: Daniela H. Pinka. (tak to ten o którym już wspominałem, autor "całkiem nowego umysłu")
komiks nosi nazwę: "Johnny Bunko na drodze do kariery"

(...)
" Chcę wam pokazać, że zawziętość niesamowicie się opłaca. Ludzie, którzy najwięcej osiągają, to często ci, którzy dalej uparcie próbują, kiedy inni już się poddali"

" Przychodzą, ćwiczą. Znowu ćwiczą. Dlatego tak dobrze w każdej dziedzinie którą wybiorą-są tacy dobrzy"

" Jasne, ale na świecie jest pełno utalentowanych osób, które nie naciskały, nie poświęciły dodatkowych godzin, poddały się za wcześnie i myślały, że wystarczy opierać się tylko na samym talencie. Przez ten czas ci mniej utalentowani ich przegonili"

" Załóż się. Dlatego wywierana motywacja jest taka ważna. Chodzi o robienie tego nie dla zewnętrznej nagrody, jakiś pieniędzy czy sensu, ale dlatego, że zwyczajnie lubi się to robić.Im głębiej zakorzeniona jest motywacja w twoim wnętrzu, tym bardziej jesteś wytrwały, im bardziej jesteś wytrwały tym większe masz szanse na sukces"

" Zbyt wiele osób traci mnóstwo czasu starając się unikać błędów. Tak się przejmują tym że mogą się pomylić, że mogą coś schrzanić że nigdy niczego nie próbują- co oznacza że nigdy tak naprawdę nic nie robią. Są skoncentrowani na unikaniu porażki. Ale to marny sposób na osiągnięcie sukcesu. Ludzie którzy osiągają większe sukcesy, popełniają też bardzo widowiskowe błędy- potężne, głośne wpadki! a dlaczego? starają się osiągnąć coś wielkiego. A za każdym razem, gdy popełniają błąd, coraz bardziej się poprawiają i przybliżają do stanu doskonałości"

Te fragmenty całości komiksu są wiernymi kopiami tego co jest w komiksie:)- robiłem zdjęcia w Empiku:)

Jeszcze myśli przewodnie komiksu:
1. Nie ma żadnego planu
2. Myśl o swoich silnych a nie słabych stronach
3. Tu nie chodzi o ciebie
4. Wytrwałość rozwija talent
5. Popełniaj doskonałe błędy
6. Zostaw po sobie jakiś ślad

Pomimo że nie mam większego doświadczenia w sprawach o których rozwodzi się komiks, to zgadzam się z niemal wszystkimi jego maksymami i wskazówkami:)
Mam nadzieję że komiks w całości trafi kiedyś na blog.
Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz