sobota, 26 lutego 2011

10 wspólnych cech miliarderów, którzy zaczynali od zera" Robert Jordan przepytał kilkudziesięciu przedsiębiorców, którzy zaczynając od zera dorobili się majątku sprzedając swoje firmy za co najmniej 100 mln dolarów, albo weszli na giełdę ze spółkami o kapitalizacji minimum 300 mln dolarów. W sumie udało im się zebrać 41 mld dolarów, czyli średnia przypadająca na jednego biznesmena wyniosła blisko miliard dolarów (lista rozmówców liczyła 45 osób). Imponująca kwota.

Efektem pracy Jordana stała się książka "How They Did It" ("Jak oni to zrobili"), z której po rozmowie z autorem 10 najważniejszych myśli relacjonuje Alyson Shontell. Są to ich wspólne cechy i warto się nad nimi zastanowić, jeśli chcemy odnieść sukces w interesach.

1. Rozpoznają ukrytą wartość nawet w prostych pomysłach.

Doskonały przykład stanowi założyciel Biometu Dane Miller, który zaczął swoją działalność od wytwarzania temblaków, aby w końcu zarabiać na skomplikowanych protezach takich jak sztuczne biodro czy sztuczne kolano.

2. Są niewiarygodnie dociekliwi.

Kiedy James Dolan przejął dziennik prawny postanowił zbadać co najbardziej interesuje czytelników. Okazało się, że wcale nie żadne wiadomości, ale informacje o licytacjach komorniczych. Szybko przekształcił gazetę w największy w kraju serwis informujący o licytacjach i przetargach.

3. Pokonują wszelkie przeszkody.

Joe Piscopo przywołuje przykład wkurzonego pracownika, który wpadł z elektromagnesem do serwerowni firmy i zniszczył jej kluczowe dane. Takich historii każdy z nich przeżył mnóstwo, ale odporność na stres i zimna krew pozwalają im wyjść z każdej opresji.


4. Doskonale rozwiązują pojawiające się problemy.


5. Podejmują ryzyko.

Większość ludzi stara się unikać ryzyka, ale dobrze skalkulowane ryzyko jest podstawą sukcesu w biznesie.

6. Mają fantastyczne podejście do biznesu i swojej firmy.

Dane Miller wszczepił sobie w ramię tytanową płytkę, aby udowodnić, że tytan jest lepszy od ówcześnie stosowanej do implantów nierdzewnej stali.

7. Monetyzują swoje błędy.

Bill Merchantz stworzył najbardziej lukratywny program komputerowy, po klęsce poprzedniego, który kompletnie się rozłożył i nie dał się załatać.

8. Robią użytek z nudy.

David Jordan miał wypadek na nartach i leżał unieruchomiony w szpitalu. Wtedy wymyślił, że założy bank internetowy.

9. Wiedzą, że nic nie przychodzi łatwo.

Sukces nie pojawia się z dnia na dzień. Zwykle trzeba sporo się wcześniej napracować, choć bywają wyjątki jak na przykład Groupon.

10. Pracują zespołowo.

Nawet geniusze i wizjonerzy tacy jak Bill Gates czy Mark Zuckerberg wiedzą, że sami niewiele mogliby osiągnąć. Do tego potrzebny jest zespól kompetentnych ludzi.

No i na koniec wypadałoby dodać, że przydaje się też łut szczęścia. ".

źródło: http://www.biztok.pl

1 komentarz:

  1. A ja bym jeszcze do tej listy dodał, że robią w życiu to co lubią ;)

    OdpowiedzUsuń