wtorek, 23 sierpnia 2011

Postanowienie poprawy:)Obecnie (bo od 2 dni) wdrożyłem nowe zasady wydawania zarobionych pieniędzy:) A wszystko to dzięki założeniu książeczki wydatków. Z niej właśnie wynikało iż lwią część wypłaty przeznaczałem na paliwo do mojego grzmota i na jedzenie.

Przypomnijmy:
Paliwo przez miesiąc opiewało na: 560zł
Jedzenie zaś na: 300zł

To były dwa największe wydatki w mojej książeczce. Tak więc postanowiłem coś z tym zrobić. Otóż teraz do pracy będę jeździł tylko gdy będę miał na 6 rano:) w miesiącu to jest mniej więcej ok 5-6 razy. Oczywiście jeśli będzie naprawdę potrzebne to pojadę i w innych dniach, ale to będą ekstramalne przypadki. Zresztą planuję sprzedać autko i zobaczymy jak to pójdzie. Jak się uda- super, jak nie to będę myślał dalej:)
Co do jedzenia daje to mniej więcej 10zł na dzień, z tym że nie jestem codziennie w pracy:) w praktyce często kwota całodniowa na jedzenie wynosiła przeszło 20-25zł. To stanowczo za dużo. Teraz z uwagi na obcinanie wydatków będę kupował w dzień pracy 2 litrową wodę do picia- ok 1zł, jakieś bułki, i coś do tych bułek. Tyle. Nic więcej. Chciałbym się dziennie zmieścić w
ok 5zł.

Po jakimś czasie zobaczę jak mi idzie. Cały czas książeczkę będę uzupełniał patrząc na moje postępy. Może naprawdę ładne kwoty zaoszczędzę? Liczę na to!

Pozdrawiam!

13 komentarzy:

 1. Wg mnie trochę dziwnie wybrałeś z tym jedzeniem.

  Ja na przykład nie ograniczałbym się do tak ubogiej diety. Z drugiej strony kupowanie butelkowanej wody też nie jest ani dobre dla zdrowia (jak się powszechnie uważa) ani dla portfela.

  OdpowiedzUsuń
 2. Również uważam, że obniżanie swoich wydatków kosztem jedzenie jest dziwne, wręcz bezsensowne. Rozumiem, gdybyś np. bardzo często jadał w fastfoodach czy restauracjach - wtedy można znaleźć tańszą i przede wszystkim zdrowszą alternatywę..

  Co do auta - przerzuć się na rower, póki ciepło (aczkolwiek nie wiem jak daleko masz do pracy..)

  Pozdrawiam,
  Nowy czytelnik bloga

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ja nie napisałem że obniżam wydatki kosztem jedzenia:) Na początku pracy na stacji sam robiłem sobie kanapki do pracy. Co obniżało koszty i czas podczas przerwy. A przede wszystkim nie chodziłem do marketu i nie kupowałem zbędnych rzeczy. Teraz chce robić to samo ponieważ 90% jedzenia które kupuje tak na prawdę jest zbędne i mogę się obejść bez niego:) bez szkody dla zdrowia fizycznego i psychicznego:)

  Co do rowerka: mam 20km do pracy w jedną stronę a poza tym nie lubię jeździć rowerem, wolę biegać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Stare żydowskie przysłowie mówi: "Nie oszczędzaj. Zarabiaj!"

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chcesz dojść do miliona wydając 5 złotych dziennie na jedzenie, to zauważ, że chcesz do niego dojść żyjąc jak dziad. Lubię Twojego bloga, czytam regularnie, ale przesadziłeś z tym jedzeniem. Przecież nie oszczędzanie pieniędzy, ale styl życia też jest ważny. Po co Ci te miliony, skoro jak już je zdobędziesz to będziesz tak przyzwyczajony do dziadowania, że Ci zostanie do końca życia:)

  OdpowiedzUsuń
 6. No dokładnie trochę przesadziłeś z jedzeniem, co zrobisz jak będziesz mieć pusty żołądek ?:< Z pustym żołądkiem ciężej się myśli jest się poddenerwowanym. Ja tam przeznaczyła bym znacznie więcej na jedzenie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Najlepiej nie jedz w pracy. Ewentualnie bułka w domu z plastrem szynki i termos z kawą.

  Zastanawia mnie po co pracujesz. Po to by jeść w pracy i jeździć samochodem? Bo po tym zostaje Ci 50zł... Nie lepiej się wyspać? Te 5 dych można łatwiej zarobić. Ba ja bym zarobił 600 od razu na cały rok.

  ps. jaki spontan się za to odbywa? :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Zagłodził się [*]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przy tej cenie ropy , która ma dobić do 6,5 jazda autem będzie nieopłacalna , to co zaoszczędzi się na innych wydatkach stracimy na tankowaniu czyli błędne koło

   Usuń
 9. Oszczędności należy szukać ale nie w jedzeniu... Najedzony człowiek lepiej funkcjonuje :) Rozumiem ograniczenia ale nie za drastyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakby w Polsce działała normalna komunikacja miejska to auta nie byłyby potrzebne.

  OdpowiedzUsuń
 11. http://finansowe.info
  Finansowe Info - Najlepsze oferty finansowe w jednym miejscu
  Nie przepłacaj za rachunek w banku. Zamiast płacić zarabiaj na koncie. W wyborze całkowicie darmowego konta osobistego pomoże Ci mój ranking kont bankowych. Nie możliwe to sprawdź i wybierz konto z premią, moneybackiem, zwrotem opłaty i dobrze oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń